Skialpové kalhoty PINGUIN STRATOS

Skialpové kalhoty PINGUIN STRATOS - zkušenosti z první sezóny

Na výstavě stanů v Letňanech jsem si koupil v létě 2018 skialpinistické kalhoty od PINGUINa - model STRATOS. Sezónu skitouringu jsem v nich zahájil s nadšením, závěr sezóny je tady a já můžu kalhoty zhodnotit:+++ Plusy +++


Membrána - A.C.D. Membrane 3L Vodí sloupec: 30 000mm Paropropustnost: 25 000 g H2O/24h: ve sněhových podmínkách vynikající, odvětrává velmi dobře, otázkou je odolnost v dešti, nevyzkoušel jsem. Topsheet časem nasáknul při zátěži, ale membrána vydržela.


Topsheet - odolný


Šití topsheetu - odolné


Kapsy - tři, pevné, spolehlivé


Zipy - pevné, spolehlivé, těsné--- Mínusy ---


Šle - jsou kalhotové X-ové čtyřbodové, holky v nich nemůžou chodit na malou, tlačí pod batohem, potřebují čtyři poutka - nahradil jsem je skialpovými šlemi chycenými za pásek, výroba z kusu ploché textilní gumy 40mm a čtyř plastových průvleků.


Spona pásku - moderní háčková, je na nic, rozepíná se - řešením je náhrada za plastovou trojzubcovou 25 mm s průvleky.


Spoj na bocích u pásku - kalhoty jsou převlekové, u skialpových kalhot je otevírání bočního větracího švu alfa omega tepelné regulace, spoj je zde řešen jen suchým zipem, takže když větráte odshora, spoj v pase moc důvěry nebudí - dodělal jsem k sucháči patent.


Protisněhové nohavičky - na skelety jsou úzké, nedrží, zip se začal párat, proti sněhu blbě použitelné, spíš na obtíž, než k užitku, vylezou a namačkají se pod skelet na holeň - odepnul jsem je. Pokud se chystáte do většího krtkování, je potřeba doplnit samostatné návleky.


Šířka nohavic - nedostatečná, přes skelety je nelze plně zapnout zipem, musí se trochu rozepnout a jen je dole spojit na sucháč.


Videjko :-)


OutVer - Outdoor Vertical

Web pro všechny nadšené bláznivé i rozumné, co se věnují, nebo se chtějí začít věnovat outdooru.

Líbí se ti outver.net? Nezmeškej už další novinky!

Napište nám

© 2019 OutVer