top of page

Průvodce na cesty

Každému výletu předchází spousta přípravy. Víme, kam bychom se chtěli podívat, co zažít a které pohoří přejít. Nebo naopak. Na monitoru svítí akce na super letenku a my se teď hned musíme rozhodnout, jestli destinace stojí za to a jestli to zvládneme. A teď přicházejí otázky:

Jak se tam dostanu?

Co potřebuji zařídit předem?

Co mě čeká na místě?

Kolik času potřebuji? 

Na co si mám dát pozor?

...a spousta dalších otazníků, které visí v hlavě každého cestovatele, než vyrazí...

I my si odpovídáme na podobné otázky. Cestou pak můžeme porovnat, jestli se naše představy trefily do reality, nebo jsme čekali něco úplně jiného. Chybami se člověk učí a příště třeba budeme moudřejší :-) A abychom si nemuseli tolikrát nabít nos, snažíme se učit i z chyb a zkušeností ostatních. Proto sdílíme i ty své, aby těch rozbitých nosů bylo o něco míň. 

Zatím nemáme ambice pokrýt celý svět, ale doufáme, že počet destinací, ke kterým tady najdete praktické informace na cestu, bude pěkně přibývat.

Fann Mountains

Fanské hory jsme navštívili v červenci 2019 a doufáme, že ne naposledy. Užili jsme si desetidenní trek s výstupem na pětitisícovku Zamok. 

Portugalsko titul.jpg

Portugalsko jsme navštívili prosinci 2019 ve vypůjčeném autě a s lezeckým materiálem jsme projeli kus této krásné země. Místa, která stojí za návštěvu si nenecháváme pro sebe.  

A kam vyrazíme příště? :-)

bottom of page